07- 09 września 2012

0 dni

Nowości 2012

Wciąż trwają konsultacje z twórcami kultury w Lublinie nad wzbogaceniem programu tegorocznej edycji. Pomocą służą nam przyjaciele festiwalu, w tym Janusz Opryński, dyrektor Międzynarodowych Konfrontacji Teatralnych oraz Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka Teatr NN.

Ich zdaniem nasz festiwal już ma dobrą markę w Polsce, wpisuje się w popularny w Europie nurt Kulinarnych Prezentacji Miast, które zamieniają się w wielką, kilkudniową fiestę, ściągając tysiące turystów, którzy zostawiają pieniądze w hotelach, restauracjach, na jarmarkach, w muzeach i teatrach.

Tak jak przed rokiem, na festiwalu nie zabraknie dobrej literatury. Razem z Wydawnictwem Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zapraszamy na wieczór autorski poety Ernesta Brylla, wspólnie z klasztorem Dominikanów zaprosimy na dyskusję Dwóch Ambon i kolejny spektakl teatralny „Biała lokomotywa, w czym pomaga nam Irena Beata Michalkiewicz, autorka projektu „Lubelski Salon Artystyczny”.


Podczas ubiegłorocznej edycji furorę zrobił film Iwony Sadowskiej o Stanie Borysie. Chcemy powrócić do prezentacji filmów podczas festiwalu i pokazać przedwojenne role Hanki Ordonówny oraz jej zachowane „teledyski”.

Szacujemy, że w ubiegłym roku festiwal odwiedziło 70 tysięcy ludzi, w tym roku ta liczba może osiągnąć 100 tysięcy. Cieszymy się, że do grona przyjaciół festiwalu dołączył dyrektor Paweł Potoroczyn, twórca idei tegorocznej edycji, a Instytut Adama Mickiewicza przyjmie patronat nad IV edycją Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie.

To znak, że wśród kilkunastu dużych przedsięwzięć festiwalowych nasze może być jednym z najważniejszych dla rozwoju i promocji Lublina w Polsce i Europie.


KOMENTARZE

Yaquely Yaquely : 24-07-12 06:20
Przyznam się, że w tym roku specjalnie komkisf3w nie kupowałem skupiłem się na innych rzeczach, tylko kilka doszło mi do kolekcji, a to też starsze pozycje. Chciałem tylko zwrf3cić uwagę dwa albumy wydane przez Albatrosa Narodziny rewolwerowca i Długa droga do domu pisane i rysowane pod pieczą Stephena Kinga. Trochę mnie to dziwi, że te komkisy są całkowicie pomijane we wszelkich podsumowaniach. Małe zainteresowanie? Nie to wydawnictwo? Bo nie wierzę w to, że ta historia jest słabsza od niektf3rych pozycji wśrf3d nominowanych w Komiksie Roku, a i albumy były wydane świetnie, za przystępną cenę. Rysunki też złe nie są.Komiksiarzy w ogf3le nie obszedł ten debiut na rynku?
ldozlrmxn ldozlrmxn : 24-07-12 18:19
Dindra Dindra : 11-04-13 10:05
Wszystko czego się dotknie Sfar to cyszte złoto, w tym także ta adaptacja Małego Księcia. Ostatnio widziałem w kilku miejscach przecenionego Księcia, może się jednak aż tak dobrze nie sprzedał Można go spokojnie dostać za ok 25 zł. Za taką rzecz jest to cena wręcz śmieszna.Wszyscy czekają na Klezmerf3w 2 z KG i Kota Rabina 3 i 4 z Postu.Ja tam zawsze uważałem, że Śmierć nie dorf3wnuje Sandmanowi . Jest to jednak bardzo dobry komiks na poziomie tych słabszych albumf3w Sandmana . Ale gdzie mu tam do Pory mgieł czy Ulotnych żyć .Po aksamitnej rękawicy miałem nocne koszmary jak jakiś dzieciak. Pies bez otworf3w.
qiiuonc qiiuonc : 12-04-13 13:29
Neveah Neveah : 13-04-16 14:21
Action requires knelgodwe, and now I can act!

DODAJ KOMENTARZ

   *
  
  

*
   *
pola oznaczone * są obowiązkowe


Aby otrzymywać wiadomości z naszego serwisu zapisz się do newslettera.

sponsorzy

Get Adobe Flash Player