07- 09 września 2012

0 dni

Aktualności

Haydamaky, Fanfary Transylwanii i Mirosław Czyżykiewicz! Tylko w Lublinie!


Jak co roku na naszym festiwalu będzie dużo dobrej muzyki. Na dobry początek, w piątek 9 września 2012 na scenie ustawionej na Placu po Farze zagrają Haydamaky. 

Haydamaky to niepowtarzalny styl muzyczny, który sami stworzyli i na którym budują swoją miłość do muzyki. To niezwykłe połączenie motywów muzyki etnicznej wielu regionów Ukrainy, Bałkanów, nut cygańskich, żydowskich i rockowego uderzenia. Ich muzyka jest jak huragan, który przetacza się przez scenę i widownię. Zespół ma w Lublinie zagorzałych fanów.

Wśród muzyków jest charyzmatyczny Oleksandr Yarmola - wokal, sopilka (fujarka), teksty.  Dzieciństwo spędził w rodzinnym mieście, gdzie jego muzyczne gusta kształtowały ukrainski śpiew ludowy, cygańska muzyka weselna i grupa Boney M. W wieku kilkunastu lat przeniósł się wraz z rodziną do Kijowa. Młode lata w stolicy to czas wpływów modnej w Europie Zachodniej muzyki punk (Sex Pistols, The Clash). Sasza zaczął kształtować nie tylko ducha, ale również i ciało - rozpoczął przygodę z zapasami w stylu wolnym, potem amatorsko z boksem. Zanim trafił do Haydamaków spiewał w chórach. Ma wyższe wykształcenie muzyczne. 

Dmytro Kusznir - to perkusista, z wykształcenia filolog romański, przez dłuższy czas dzielący swoje życie zawodowe pomiędzy pracą w Ambasadzie Francji w Kijowie i grze w kijowskim zespole Mieszkańcy Słońca. W zespołach muzycznych gra od 1997 roku. Styl gry: funk-rock/punk rock/heavy rock. 

Dmytro Motuzok - to wirtuoz akordeonu z wyższym wykształceniem muzycznym, wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach (m.in. Włochy). Od wielu lat pozostaje pod wpływem muzyki mołdawskiej i rumuńskiej, która nie istnieje bez akordeonu. 

Piotr "Dziki" Chancewicz - to gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Na swoim koncie producenckim ma między innymi nagrodę Fryderyki za album "Miastomania” Marii Peszek, 15 złotych płyt (m.in. Dżem, Maciej Maleńczuk, Voo Voo, Maria Peszek), 4 platynowe płyty, 120 albumów i 60 DVD koncertowych. Jako reżyser dźwięku zapisywał koncerty takich gwiazd jak Steve Vai, Scorpions, Electric Light Orchestra, Terence Trnent D'Arby, Vonda Shepard, Ennio Morricone, Paco Pena, Papa Roach, Helloween, Mad Profesor, Stereo MC'S, Elmer Bernstein, Clawfinger, Gentelman, Iggy Pop, H-Blox, Die Toten Hosen, Twinkle Brothers, Type o Negative, Kreator, Gov't Mule, Art Garfunkel, Andreas Vollenweider, Van Morrison, Tomasz Stanko, Nigel Kennedy, Hey, T.Love, Sweet Noise, Fahrben Lehre, Zakopower. Dziki to muzyk grający w swojej karierze w wielu składach: Mech, Wild Pig, Syndia, Agency, Dogbite. 

Tomasz SOOLOO Solnica - to jeden z najgłośniejszych basów w polskiej muzyce. Grał w metalowym Armagedonie, Pabiedzie i obecnie w formacji Mech. Brał udział w nagraniach: Country of Silence - Whisper (1989), Dead Condemnation - Armagedon (1991), Invisible Circle - Armagedon (1993), Death Than Nothing - Armagedon (2009), tOMEk Beksiński - OME (2011), Zwo-Mech (2012). 

- Obiecujemy niezwykły koncert, nową muzykę i niezwykłe przeżycia - mówi Grzegorz Stech, menedżer zespołu na Polskę.

W sobotę 8 września 2012 na scenę wejdzie zespół Fanfary Transylwanii. 10-osobowa orkiestra rodowitych cygańskich muzyków z Rumunii. Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie (folklor cygański i rumuński), silnie zakorzenione w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko-transylwańskiej. W repertuarze koncertowym są też utwory znane z filmu "Czarny kot, biały kot" Emira Kusturicy oraz z repertuaru Gorana Bregovica.

Na deser wraz z Beatą Michalkiewicz i Lubelskim Salonem Artystycznym zaprosimy was w sobotę 8 września na spektakl "Biała lokomotywa" według Edwarda Stachury z legendarnym Mirosławem Czyżykiewiczem, charyzmatycznym wokalistą i muzykiem. Autorem scenariusza, muzyki i inscenizacji jest wieloletni przyaciel poety Jerzy Satanowski. Większość piosenek wykonanych w tym spektaklu powstało w czasie ich wspólnej pracy, jeszcze za życia poety ( Życie to nie teatr, Nie Brokliński most, Już jest za późno, nie jest za późno). To spektakl dla koneserów, miłośników poezji, ludzi wrażliwych. Chcemy doprawić festiwal szczyptą zadumy i pokazać publiczności teatr wysokiej próby.

Na finał festiwalu, w niedzielę 9 września na scenę wejdzie CZESŁAW MOZIL z zespołem. To zmiana na lepsze na naszym festiwalu. Usłyszycie jego największe przeboje ale także nowe piosenki do tekstów Czesława Miłosza. Skromność Czesława Mozila, doborowy zespół muzyków z Danii (każdy to absolwent Akademii Muzycznej) to gwarancja wielkiego spektaklu.

Zapraszamy na koncerty, spektakle i inne wydarzenia IV edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie, który odbędzie się od 7 do 9 września 2012 na Starym Mieście, Plac po Farze i Placu Zamkowym. Tradycyjnie spodziewamy się tysięcy odwiedzających, smakujących i kupujących. Zapraszamy na największy w Polsce plenerowy festiwal kultury i dobrego smaku, podczas którego będzie można odbyć podróż na Piękny Wschód, odkryć Prowansję nad Bugiem, delektować się energetycznymi koncertami, wystawami dzieł sztuki, poezją i dobrą literaturą. Dziękujemy panu Pawłowi Potoroczynowi, dyrektorowi Instytutu Mickiewicza w Warszawie za idę Lubelskie- Prowansją Wschodu, do której cały czas będziemy się odwoływać.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Organizatorami festiwalu są: Departament Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Miasto Lublin oraz Stowarzyszenie Kresowa Akademia Smaku. 

Dziękujemy Piotrowi Franaszkowi, dyrektorowi Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego, Panu Prezydentowi Włodzimierzowi Wysockiemu i pani dyrektor Annie Pajdosz za przychylność, idee i konstruktywne wsparcie przy kształtowaniu programu tegorocznej edycji. 

Już w dniach 7-9 września 2012 Lublin stanie się kulturalną stolicą Polski i kulinarnym epicentrum Wschodniej Europy. Szczegółowy program festiwalu ogłosimy w połowie lipca, ale już dziś warto zarezerwować sobie czas na drugi weekend września 2012.

Po informacje zapraszamy do Centrum Promocji Województwa Lubelskiego. To multimedialny punkt informacyjny, w którym zarówno turyści, jak i mieszkańcy Lublina i województwa dowiedzą się o możliwościach wypoczynku w regionie i o wydarzeniach, w których warto uczestniczyć.

Centrum, jako oddział Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, promuje walory turystyczne, kulturalne i kulinarne regionu.
Położone w atrakcyjnym miejscu Lublina, jest doskonałym miejscem do organizowania konferencji prasowych, wystaw, warsztatów, degustacji regionalnych potraw i innych promocyjnych wydarzeń. 


Kontakt: Magdalena Gorgol-Rzepecka

Lublin, Krakowskie Przedmieście 41
zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 9-17
tel. 81 525 28 83
e-mail: centrum.promocji@lubelskie.pl

 

KOMENTARZE

Jakub : 03-07-12 14:35
Nieźle, nieźle!
Tanawat Tanawat : 30-09-12 13:46
Witam Pana,super to wygląda, trzeba się cahwlic, ale co z tego jak na poczcie są nadal kolejki i stare nieprzyjemne baby pracują.Dziś byłem na poczcie Warszawa 50, Aleja Stanf3w Zjednoczonych i nie odebrałem przesyłki swojej firmy-bo nie miałem pieczątki firmowej i mam inny adres zameldowania niż zarejestrowana firma!!!!!!!Pani poinformowała mnieże gdybym miał tylko pieczątkę to mogłaby nawet inna osoba odebrać listy polecone.ABSURD-bo pieczątkę można wyrobić w każdym puncie i po list może przyjść postronna osoba.Ja się pytam jej czy ważnieszy jest dowf3d osobisty czy pieczątka?????? Odpowiedziała mi że bez pieczątki nie wyda.
Hyakumanngoku Hyakumanngoku : 03-10-12 05:12
zorientowany pisze:Istnieje tzw. zasada doiemnmania w ustawuie o prawie autorskim. Jesli autor nie zglosi się do wspf3łpracy z zaiks-em to oni domniemują, że zapomniał tego zrobić i może się w każdej chwili jeszcze zgłosić. Dlatego chcą pobierać rf3wniez za niego kasę. Co się z tą kasą pf3źniej w zaiksie dzieje ? Pozostawiam tworczej wyobraźni obecnych Inna sporawa jest kiedy autor zdecydowanie oświadczy, że nie chce podpisywać cyrografu z zaiks. Wowczas już zaiks nie ma do jego pieniędzy żadnych praw.

DODAJ KOMENTARZ

   *
  
  

*
   *
pola oznaczone * są obowiązkowe


Aby otrzymywać wiadomości z naszego serwisu zapisz się do newslettera.

sponsorzy