07- 09 września 2012

0 dni

Aktualności

Gotował dla króla, ugotuje dla Lublina!

Jean Bos - Mistrz Kuchni, królewski kucharz z Brukseli będzie gościem specjalnym Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie.

Prekursor Kuchni Molekularnej w Polsce. Pochodzi z Belgii, z miasta Diepenbeek. W zawodzie kucharza pracuje od 32 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Kucharskiej w Mechelen w Belgii.

W latach 1974-87 pracował w kuchni pałacu królewskiego w Brukseli, jako szef kuchni dla króla Baudouina I i jego małżonki Fabioli. Jak sam wspomina najczęściej na stoję królowała jagnięcina oraz świeże ryby.

Ponadto często towarzyszył królewskiej parze podczas oficjalnych wizyt, gdzie musiał prezentować swoje umiejętności kulinarne, a było ich ponad 260.

Dziś na swoich pokazach zachwyca sekretami kuchni molekularnej, która wciąż wzbudza podziw, fascynuje i wywołuje ogromne emocje. Liczba pasjonatów tej nowej techniki wciąż wzrasta. To prawdziwa alchemia smaków.

Kuchnia molekularna - jej prekursorem i najbardziej sławnym mistrzem jest Ferran Adria, prowadzący restaurację El Bulli w Hiszpanii. Zaskakujące rozwiązania produktowe w połączeniu z nowatorskimi technikami przyrządzania potraw mają na celu zaskoczyć i maksymalnie zadowolić gości restauracji. Nic dziwnego więc, że kuchnia molekularna interesuje coraz większą liczbę profesjonalistów. Początkowo uważana za niezdrową (ze względu na mylne przekonanie o jej "chemiczności") staje się coraz bardziej popularna również i w Polsce - dzięki zaangażowaniu i pracy wielu specjalistów, a wśród nich także Jeana Bos.

Jean, czekamy:)

KOMENTARZE

Vitai Vitai : 24-07-12 10:44
Me to glih ne. Pravijo da se me kar fino bere, samo poučujem pa svojih baelcrv ne prav preveč. Take pametne reči govorim bolj v živo. Pa še to more biti na drugi strani pravi človek, ki si zna vzeti čas in tudi kdaj kasneje še z užitkom prežvečiti slišano in iz njega povleči kaj pametnega.P.S. Kmalu dobim zeleno luč za trdo hrano. Mislim, da sem zdaj jaz na vrsti za povabilo.
hdhppq hdhppq : 25-07-12 10:47
Pea Pea : 28-03-13 01:17
Nieustanne poszukiwanie nyowch pomysłf3w jest wierzchołkiem piramidy kreatywnego gotowania . W dzisiejszej kuchni niewielu na nie stać. Z tej perspektywy bezcenne są miejsca takie jak Atelier Amaro, ktf3re kreują dania ku zadowoleniu i satysfakcji poszukiwaczy kulinarnych skarbf3w.
dqaotxoxi dqaotxoxi : 29-03-13 03:20
Buddy Buddy : 07-04-13 12:08
http://www.findlifequotesonline.com/ life insurance quotes fljf http://www.getyouredmedication.com/ sildenafil citrate soft tabs :-[
Pepper Pepper : 09-04-13 10:35
http://www.comparecheapinsur.com/ whole life insurance 660 http://www.getyouredmedication.com/ sildenafil vardenafil and tadalafil boxuxj
Belle Belle : 09-04-13 10:35
http://www.findlifequotesonline.com/ life and health insurance %)) http://www.pricesforedmeds.com/ levitra >:-DD

DODAJ KOMENTARZ

   *
  
  

*
   *
pola oznaczone * są obowiązkowe


Aby otrzymywać wiadomości z naszego serwisu zapisz się do newslettera.

sponsorzy